Dunafém-Maroshegy – Mezőfalva 1:2, félidő 1:1. IFI 2:4, félidő 1:3

Felhasználó értékelés
Nagyon rosszNagyon jó

Székesfehérvár: Győzelem idegenben. Mezőfalva fordítani tudott Maroshegyen

Húsvétra 3 pontot tojt a nyúl. Nem volt szép a focink, de nyertünk – értékelt röviden Cseke Ottó a MEDOSZ SE elnöke. Az IFI nagyon nehéz és küzdelmes mérkőzésen, jó játékkal, megérdemelten növelte hárommal pontjainak számát

Megszerezte első tavaszi idegenbeli győzelmét a mezőfalvi felnőtt csapat. Székesfehérváron a Dunafém-Maroshegy ellen pályára lépő felnőttek ha nem is kitűnő játékkal, de nyerni tudtak. A mérkőzés 5. percében az elmélázó védők között kilépő maroshegyi játékos sarkát Papp Zoli érte el – szemtanúk szerint ujjheggyel –, amit tizenegyessel büntetett Rózsa József játékvezető. A vezetést kiharcoló hazai csapat egészen szünet előttig tudta sikeresen őrizni előnyét. Boros Benjamin a 44. percben szépített. A pihenő után negyed óra múlva ismét mezőfalvi gólt láthatott a közönség. Ezúttal Móricz passzát Bartus Krisztián továbbította a kapuba. A találkozón nem szép játékkal nyertünk, de az eredményen ez mit sem változtat – fogalmazott telefonos interjújában Cseke Ottó a MEDOSZ SE elnöke. Ezzel a győzelemmel Mezőfalva maradt a 12. helyen, mivel az igazolás miatti büntetés 5 pontja jelentős hátrányt okozott, amit nehéz ledolgozni.

Móricz Mercédesz néhány fotója a mérkőzésről itt! >>>

A felnőttek előtt fiataljaink sem vallottak szégyent. Gulyás Ferenc edző elmondása szerint egy nagyon nehéz mérkőzésen, becsületes teljesítménnyel harcolták ki a győzelmet. 2:0-ás vezetés után 2:1, 3:1, 3:2 és 4:2 -es szoros küzdelemben bizonyították: ezen a hétvégén Mezőfalva a jobb csapat!

Mezőfalvi IFI góllövők: Balogh Dániel 2 gól, Tibold Viktor 1 és Horvát Zsolt szintén 1 találat.

Horváth László

Móricz Mercédesz, a Mezőhír külsős tudósítója így látta a pályán történteket:

Megelőlegezett húsvéti ajándék

- A huszonegyedik fordulóban a Dunafém-Maroshegy együttese a Mezőfalvát fogadta. Az 5. percben a hazaiak büntetőhöz jutottak, amit Papp hárítani tudott, de mégis gólt szerzett Maroshegy Andrási révén. Támadott a hazai alakulat, de a következő találatot Mezőfalva csapata szerezte Boros révén a 44. percben. A szünetre 1-1-es döntetlennel vonultak a csapatok, majd a második félidőben a 60. percben egy kontránál Móricz passzolt Bartusnak, aki nem hibázott, ezzel beállítva a mérkőzés végeredményét. A Mezőfalva örülhetett a 3 pontnak!